В Україні кількість автомобілів на дорогах постійно зростає. Тенденція стосується не тільки мегаполісів, але й невеликих населених пунктів. Це призводить до збільшення ДТП та посилює важливість обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
Навіщо потрібна автоцивілка?
Автоцивілка покриває витрати на відшкодування збитків, завданих здоров’ю чи майну потерпілих у ДТП. Це дозволяє уникнути великих фінансових втрат водіям, що ініціювали зіткнення. Винуватець не несе особистих витрат на компенсацію постраждалим, оскільки їх бере на себе страхова компанія, з якою автомобіліст укладає угоду.
Відшкодування проходить по двох напрямках: 1 — по майну (до 250 000 грн), 2 — по життю та здоров’ю (до 500 000 грн).
Необхідність поліса для невеликих міст
Розглянемо чотири фактори критичності автоцивілки у Чернівцівцях, які актуальні і для інших міст України.
- Збільшення кількості авто. Зростання кількості ТЗ супроводжується збільшенням аварійності, навіть якщо цей рівень відносно невисокий у порівнянні з великими містами.
- Розвиток дорожньої інфраструктури та безпека за кермом. Дорожня інфраструктура в країні не встигає за темпами збільшення кількості машин, що призводить до заторів на ключових перехрестях, особливо в години пік. Крім того, стан дорожнього покриття в деяких районах залишає бажати кращого, що може спричинити аварійні ситуації. У таких умовах автоцивілка стає гарантією того, що навіть у випадку ДТП водій зможе покрити витрати на відшкодування збитків постраждалим без значного удару по особистому бюджету. Хоча своє авто доведеться ремонтувати без КАСКО.
- Додаткові ризики. Для багатьох чернівчан автомобіль є не тільки засобом пересування, але й джерелом доходу. Водії користуються транспортом в комерційних цілях (таксі), а це збільшує ймовірність настання форс-мажорів. Такі авто потребують спеціальної програми ОСЦПВ та чинного талона про проходження технічного контролю (ОТК).
- Питання закону. Автоцивілка — це обов’язкова юридична вимога для всіх автовласників в Україні. Водій без поліса або з простроченим його терміном дії буде оштрафований у разі перевірки поліцією. Крім того, ставши винуватцем аварії, він повинен буде покрити збитки постраждалих самостійно, без втручання страхувальника.
Як застрахуватись онлайн?
Українці можуть оформити поліс онлайн, без відвідування офісу страхової компанії. Найпростіший спосіб вибрати страховку — скористатися будь-яким популярним страховим агрегатором, який дозволяє розрахувати вартість ОСЦПВ під свої параметри, порівняти різні пропозиції та розрахуватись за автоцивілку банківською карткою. Процес максимально простий навіть для недосвідченого клієнта. Вже сформований поліс після оплати приходить на електронну пошту замовника.
Для впевненості можна перевірити номер поліса на офіційному сайті Моторного-транспортного страхового бюро (МТСБУ). Це гарантує, що договір справді активний та зареєстрований в централізованій базі.