«Зелена картка» для автомобіля: особливості використання та оформлення

Для власників транспортних засобів не є новиною необхідність оформлення на території України автоцивілки. Цей поліс передбачає забезпечення адміністративної відповідальності водія перед потерпілою стороною.

Його основною функцією є спрощення відшкодування збитків, нанесених водієм майну та здоров’ю потерпілої сторони. Інші держави також мають свої правила щодо оформлення автострахування.

Найзручнішим варіантом аналога автоцивілки за кордоном є страховий поліс «Зелена картка». Він підійде як для країн ЄС, Великобританії тощо, так і для Марокко та Азербайджану. Зелена картка на машину від VUSO діє в більшості держав, які є цікавими для українських туристів. Система охоплює понад 40 країн, до яких входять усі представники шенгенської зони.

Основні функції міжнародного поліса страхування цивільної відповідальності водія

За принципом дії «Зелена картка» – це аналог української автоцивілки. Її наявність є обов’язковою при в’їзді до країн, що є включеними в цю систему. Саме в такий спосіб законодавство інших держав забезпечує регулювання адміністративної цивільної відповідальності винуватця дорожньо-транспортних пригод.

Переваги страховки «Зелена картка»:

  • безпроблемний в’їзд на територію інших країн на власному транспортному засобі;
  • зручність та швидкість перетину кордону;
  • страхування цивільної відповідальності терміном від 15 днів до 12 місяців;
  • швидке відшкодування збитків потерпілим особам, транспортним засобам та нерухомому майну.

Важливим плюсом для автовласників є відсутність необхідності одномоментної витрати великого обсягу коштів на ремонтування пошкоджених авто, споруд, а також на лікування травм, нанесених потерпілим. Відшкодування здійснюється коштом страхової компанії, яка видала поліс.

Що потрібно для оформлення міжнародної автоцивілки

Процес оформлення «Зеленої картки» в СК VUSO є легким та простим, може здійснюватися навіть у режимі онлайн безпосередньо перед перетином кордону для збереження максимального терміну дії страховки за межами України.

При оформленні через інтернет користувач сплачує лише за саму страховку без необхідності відшкодування додаткових коштів на залучення агента. Для оформлення поліса потрібні такі документи: 

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • код ЄДРПОУ у випадку перебування автомобіля у власності юридичної особи;
  • техпаспорт авто (важлива деталь: «Зелена картка» може бути оформлена лише в тому випадку, якщо автомобіль зареєстрований в Україні);
  • водійське посвідчення.

Єдине бюро МТСБУ регулює видачу полісів та розцінки на них залежно від типу транспортного засобу, вимог країни, куди вирушає людина, та тривалості поїздки. Після оформлення страхування адміністративної відповідальності водія за межами України власник поліса отримує гарантію компенсації збитків у випадку ДТП та доступ до технічного асистансу.

Перевагою цієї послуги є цілодобова підтримка сервісу з безоплатною допомогою перекладача, а також можливістю усунення дрібних проблем у дорозі: заміни колеса, зарядки акумулятора, доставки пального чи виклику евакуатора. Крім того, водієві надається автомобіль для особистого використання на час ремонту основного транспортного засобу.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах