Кульшовий суглоб є найпотужнішим та найбільш міцним з усіх зчленувань, відповідно, травмувати його досить складно, але, як кажуть, немає нічого неможливого. Крім того, ця функціональна зона є досить вразливою для різних захворювань, які у хронічному стані призводять до незворотних змін внутрішньої суглобової структури, наслідком чого є больові відчуття, зниження рухових можливостей та інші подібні проблеми.
Причини болю у тазостегновому суглобі
Якщо у людини були якісь травми або наявні хвороби тазостегнової зони, рано чи пізно все це неодмінно призводить до дегенеративних змін хрящових тканин суглоба, а також синовіальної оболонки та нервово-м’язової системи, внаслідок чого і виникають відповідні больові прояви.
Причин може бути дуже багато, але найчастіше це:
- артрит – найбільш розповсюджена патологія, яка полягає у наявності запального процесу (зазвичай починається з синовіту, внаслідок чого патогенна флора проникає у синовіальну оболонку суглоба), що призводить до поступового захоплення нових тканин та їх послідовного руйнування;
- коксартроз – прогресуюча патологія, коли відбувається знос та руйнування хряща кульшового суглоба, внаслідок чого пацієнт відчуває сильний біль та поступово втрачає рухову здатність нижніх кінцівок;
- бурсит – запалення амортизаційних подушечок (бурс), які наповнені рідиною та слугують засобом пом’якшення тертя між кістковою та м’якою тканинами, що також призводить до вираженого болю та зниження функціоналу зчленування;
- тендиніт – запальна деградація сухожилля суглоба, внаслідок чого відбуваються місцеві крововиливи та руйнування м’яких волокон, а пацієнт відчуває виражений біль у суглобі, що значно обмежує його рухові можливості;
- хвороба Пертеса – патологія, яка зустрічається у дітей віком 3-15 років, ще має назву асептичний некроз голівки стегнової кістки (виникає через порушення внутрішнього кровотоку зчленування, що призводить до трофіки хрящових тканин суглоба).
Якщо у вас є проблеми, пов’язані з тазостегновою зоною (особливо, якщо відчуваєте біль у кульшовому суглобі), звертайтесь до професіоналів за посиланням https://arthroscopy.kiev.ua/ua/хвороби-кульшового-суглоба.html, де можна отримати максимум інформації та записатися на консультацію до лікаря.

Що робити, якщо болить кульшовий суглоб?
Біль у суглобі є серйозним проявом, оскільки означає факт патології та вказує на руйнування тканин зчленування. Якщо така проблема справді є, потрібно звернутися до лікаря для діагностики та лікування.
Діагностика включає пальпацію та електронне дослідження (рентген, УЗД, КТ, МРТ). Якщо діагноз важко поставити, може знадобитися внутрішня діагностика за допомогою артроскопа. Загалом артроскопія кульшового суглоба визнана найкращим та найсучаснішим методом дослідження та лікування.
Завдяки сучасним малоінвазивним операціям можна проводити:
- хірургічне відновлення (артропластику);
- розріз кісткових тканин (остеотомію);
- хірургічну репозицію (остеосинтез);
- штучне хірургічне знерухомлення суглоба (артродез);
- артроскопію (внутрішнє дослідження суглоба з виводом зображення на екран).
Артроскопія є найточнішим методом діагностики зі 100%-м виявленням патологій та інших проблем великих суглобів.