З першого погляду вибір праски здається не важким, але опинившись перед десятками девайсів, розумієш свою безпорадність. Тому краще заздалегідь знати основні критерії відбору праски, щоб знати, на що звернути увагу при покупці.
Прасування може приносити навіть задоволення, якщо робиш це зручним помічником. Якщо ж обрати невдалий девайс, то можно навіть зіпсувати улюблену річ. Отже, нижче є відповідь на питання: які праски найкращі у співвідношенні ціна-якість, надійні моделі, топові бренди, зручні варіанти для щоденного використання тощо.
Поради щодо покупки найкращої праски для ваших цілей
Сучасний асортимент прасок настільки багатий різноманіттям, що можна заплутатись. Тому ці поради допоможуть вам визначитись з вибором.
Вибір матеріалу підошви
Це найголовніший критерій якості праски. Сучасні виробники модернізують моделі, виготовляючи їх з різних матеріалів, що відрізняються якістю прасування і строком експлуатації. Сучасна праска доступна в таких типах підошви:
- алюмінієва — легка, швидко ковзає, швидко нагрівається і охолоджується, але має високий ризик утворення подряпин;
- тефлонова — ретельно прасує і безпроблемно ковзає по тканині, але має не довгий строк експлуатації, бо тефлон має особливість злазити;
- керамічна — дуже ретельно прасує, ідеально ковзає, зручна у використанні, але є великий ризик подряпиння поверхні;
- нержавіюча сталь — незручна і важка у використанні, але довговічна і справляється з прасуванням на відмінно.
Якщо ви прасуєте виключно тонкі тканини, що легко пропалити, то віддайте перевагу тефлоновому типу, бо сталеві точно зіпсують матерію. Для поціновувачів “вічних” девайсів нержавійка — найліпший варіант. Однак більшість зараз віддає перевагу сучасним матеріала — кераміці і тефлону.
Можливість парової подачі
Ця опція є дуже важливою в процесі прасування, бо значно полегшує його, а іноді рятує ситуацію. Пара може допомогти розгладити навіть те, що здавалось би неможливо зробити рівним. Тому опція подачі парового потоку мусить бути обов’язково.
Різні прилади мають різні подачі пари:
- Паровий удар допомагає вирівняти дуже м’яті ділянки.
- Випуск бокової пари відбувається при вертикальному положенні праски. Така опція дозволяє обдавати парою верхний одяг, м’які меблі тощо. Якщо вам цікава саме така модель, то краще ще розглянути парогенератори, відпарювачі.
Обирайте праску, де можна бачити, скільки води набрано в резервуар, який, у свою чергу, повинен бути зйомним.
Додаткові функції
В прасках більш дорогого сегменту є чимало додаткових опцій. Найголовніша з них — це функція автовідключення. У випадку, коли забув відключити, можна сподіватися на автоматичне відключення від нагріву.
Крім того, багато прасок мають у комплекті декілька насадок:
- щітка підходить для чистки меблів;
- насадка для верхнього одягу, що без перешкод відпрасує проблемні ділянки;
- тефлонова насадка для найтендітніштх тканин.
Потужність праски
Цей параметр дуже важливий для вас, так як не тільки визначає потужність агрегату, але і його відповідність вашій електромережі. Надто потужний прилад може вивести з ладу вашу проводку, тому його потужність мусить бути не вижче за 2200 Вт. Чим більш потужний прилад, тим швидше він нагрівається.
Порада: не вмикайте в мережу одночасно праску і інші потужні прилади, бо є висока вірогідність перевантаження проводки. Особливо це стосується старої проводки.
Зовнішній вигляд
Краса має значення. сучасні виробники представили на ринку купу варіантів прасок в різних кольорах і декількох варіаціях форми підошви. Праски є мінімалістичного дизайну, класичного, а є й ті, що оздоблені гламурними деталями. Нараз варто дійсно звертати увагу на ергономічність товару, щоб він без проблем ковзав, мав можливість потрапити навіть у потаємні куточки (наприклад, комірці).

Крім всіх цих важливих критеріїв відбору, обов’язково приділіть увагу зручності (як вона сидить в руці), відношенню ціна-якість, бренду і вазі девайса. Якщо ви прасуєте дуже часто, обирайте легку і ергономічну модель. Для нетривалого використання підійде і нержавіюча сталь. Для подорожей купуйте керамічну, бо вона легка і ефективно працює.