Чоловіча термобілизна: невидимий щит чи маркетинговий хід?

Вважається, що перший термокомплект розробили спеціально для космонавтів. Згодом, термобілизна стала незамінною частиною спорядження військових, допомагаючи їм уникнути переохолодження. Сьогодні, щоб відчути на собі всі переваги цього одягу, не потрібно бути солдатом чи офіцером, купити термобілизну чоловічу може кожен. Цей незамінний елемент гардероба гідно оцінили любителі зимової рибалки та активного відпочинку, спортсмени, і просто люди, які полюбляють комфорт та тепло. Але як вона працює? Чи дійсно термобілизна зігріє навіть у найхолоднішу пору? Можливо, це лише маркетинговий хід, і її з легкістю замінить теплий одяг? Давайте дізнаємося. 

Типи термобілизни: від чого залежить вибір?

Термобілизну можна розділити на декілька типів. Кожен з них має свої переваги, тому вибір залежить від умов використання та особистих потреб. 

Теплоізоляційна термобілизна

Створена для збереження тепла. Її обирають, коли важливо максимально утримати тепло при низькій активності, наприклад:

  • Риболовля або полювання взимку
  • Довге перебування на холоді без руху

Вологовідвідна термобілизна

Призначена для інтенсивної фізичної активності, де важливо швидко відводити вологу від тіла. Підходить для:

  • Зимових видів спорту (лижі, сноуборд)
  • Туризму та активного відпочинку
  • Людей, які працюють на вулиці в холодну погоду

Комбінована (універсальна) термобілизна

Поєднує теплоізоляцію і вологовідведення, що робить її універсальною для щоденного використання:

  • Підходить для міського життя та легких прогулянок
  • Зберігає тепло, але одночасно дає можливість тілу “дихати”
  • Зручний вибір для тих, хто часто змінює активність протягом дня

Маркетингові обіцянки та реальність

Багато виробників запевняють, мовляв, у їхній термобілизні вам не страшні ні сніг, ні холод, ані найлютіші морози. Але чи дійсно це правда? Насправді ефективність залежить від правильного підбору. Якщо ви купите термокомплект, призначений для активного спорту, на якому є позначка “до -20°C”, і підете в ньому на прогулянку, то навіть при -10°C замерзнете, як цуцик. То що, виробники нас обманюють? Зовсім ні! Це скоріше маркетинговий хід, розрахований на не дуже уважного споживача. Насправді нам гарантують правильну терморегуляцію при активному русі й температурі повітря до -20°C. Тому, без додаткових шарів одягу вам не обійтися.

Чи можна замінити термобілизну теплим одягом?

Дехто вважає, що звичайний багатошаровий теплий одяг може так само добре захистити від холоду, як і термобілизна. Це не зовсім так. Звісно, якщо ви не плануєте багато рухатися, то зодягнувшись, як капуста, ви точно не замерзнете. Проте це не спрацює при активному русі. Коли людина пітніє, звичайний одяг не відводить вологу, а лише вбирає вироблене тілом тепло. Тому ми й мерзнемо. Основне завдання термобілизни – відвести вологу, передавши її на інші шари одягу. Ось чому важливо одягати її безпосередньо на тіло.

Чи потрібна термобілизна всім чоловікам?

Термобілизна корисна річ, але не обов’язкова. Все залежить від способу життя, фізичної активності та часу, проведеного на відкритому повітрі. Якщо ви їздите на роботу в авто, більшість часу проводите в офісі, а вечори – вдома, то особливої потреби в ній немає. Однак, якщо ви затятий лижник, полюбляєте зимову рибалку чи активний відпочинок, без термобілизни вам не обійтися. Найрізноманітніші варіанти пропонують багато виробників, зокрема і магазин Дюна. Головне не забувайте, що секрет збереження тепла полягає у правильному підборі та якості матеріалів.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах