Кафедральний собор Святого Духа

Адреса: Чернівецька область, Головна вулиця, 85, Чернівці
Координати: 48.2877945 | 25.9346079
Телефон: +380372520044

Історія та архітектура

Кафедральний собор Святого Духа, розташований у самому серці Чернівців, є визначною архітектурною пам’яткою, яка привертає увагу туристів та істориків з усього світу. Собор побудований в стилі пізнього класицизму з елементами італійського Відродження, що надає йому унікального вигляду та величі.

Перший камінь у фундамент храму був закладений у липні 1844 року. Проект базувався на одному з проектів Ісаакіївського собору в Санкт-Петербурзі, подарованому єпископу Євгену Гакману під час його паломництва в Троїце-Сергієву лавру. Будівництво велося під наглядом місцевого інженера А. Марина та віденського архітектора А. Рёлля. У 1860 році фасад храму був перебудований за проектом Йозефа Главки, а у липні 1864 року єпископ Євген (Гакман) освятив собор. Внутрішні оздоблювальні роботи тривали аж до кінця століття, і в 1892-1896 роках група художників із Відня розписувала стіни храму.

Архітектурні особливості

Собор має монументальний купол заввишки 46 метрів, який є домінантою архітектурної композиції. Крім головного купола, церква увінчана ще двома меншими куполами та двома вежами-дзвіницями, розташованими по боках фасаду. У дорадянський період на дзвіницях були встановлені годинники, що додавали храму ще більшої привабливості.

Пам’ятник Євгену Гакману

Біля собору у березні 2006 року був встановлений пам’ятник першому митрополиту Буковинської православної митрополії Євгену Гакману, що ще більше підкреслює історичне значення цього місця для Чернівців та Буковини.

Відвідування собору

Кафедральний собор Святого Духа є обов’язковою до відвідування локацією для всіх туристів, які цікавляться історією, архітектурою та культурою Буковини. Собор не тільки вражає своєю архітектурною величчю, але й дарує відвідувачам духовне натхнення та відчуття зв’язку з багатовіковою історією регіону.

Відвідайте Кафедральний собор Святого Духа у Чернівцях, щоб відчути дух минулого та захопитися архітектурними шедеврами Буковини.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах