Бойова повістка, також відома як мобілізаційне розпорядження, є документом, який видається військовозобов’язаним громадянам України для негайного призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Такий документ не може бути вручений у публічних місцях, таких як вулиці або громадські установи. Військовозобов’язаний має пройти попередній процес звірки даних і медичну комісію (ВЛК), перед тим як йому можуть вручити мобілізаційне розпорядження.
Бойова повістка відрізняється від звичайної тим, що її не видають для уточнення даних військовозобов’язаного. Вона видається після проходження медичної комісії та підтвердження придатності особи до служби.
У бойовій повістці зазначаються такі ключові дані:
- Повне ім’я та адреса місця проживання військовозобов’язаного;
- Дата і час прибуття до визначеного місця збору;
- Назва та місцезнаходження військової частини, до якої особа має прибути;
- Перелік документів, які необхідно мати при собі;
- Підпис посадової особи, яка видала повістку, та печатка військового комісаріату.
Бойова повістка передається особисто військовозобов’язаному, і навіть її вручення не означає, що людина одразу буде відправлена на передову. Особи, які не мають військового досвіду, направляються до навчальних центрів, де проходять підготовку, яка може тривати від 3 до 4 тижнів.
Якщо військовозобов’язаний має попередній досвід служби у Збройних Силах України, він направляється до пункту постійної дислокації військової частини, де впродовж 3-4 тижнів бере участь у бойовому злагодженні.
Відповідальність за ігнорування бойової повістки
Законодавством України передбачена відповідальність за ухилення від виконання вимог мобілізаційного розпорядження. Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, особа, яка не з’являється на визначене місце збору після проходження медичної комісії та отримання бойової повістки, може бути притягнута до кримінальної відповідальності. Покарання за таке порушення передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.