Чи може військовозобов’язаний пройти ВЛК без направлення

Під час воєнного стану військовозобов’язані зобов’язані проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) щороку, тоді як у мирний час — раз на п’ять років. Однак це можливо лише за наявності офіційного направлення.

Про це повідомив адвокат Роман Кичко в інтерв’ю “Українському радіо”.

Він зазначив, що військовозобов’язаному видається аркуш формату А4 з фотокарткою та всіма його даними. Без такого направлення особа не може пройти ВЛК, а отже, не має обов’язку з’явитися на медичний огляд.

Адвокат пояснив, що коли територіальний центр комплектування (ТЦК) намагається оштрафувати особу за нібито непроходження ВЛК раз на рік, це, на його думку, є спробою використати необізнаність людей у юридичних питаннях.

“І це незаконно”, – повідомив адвокат.

За його словами, відсутність направлення означає відсутність обов’язку з’явитися на ВЛК, тому не може бути ні штрафу, ні адміністративної відповідальності. Такі вимоги не підлягають виконанню.

Які діагнози підтверджує ВЛК вищого рівня

Рішення військово-лікарської комісії першого рівня повинно бути підтверджене ВЛК вищого рівня у трьох випадках:

  1. Складні діагнози: у разі спірних або складних медичних висновків військовозобов’язаного можуть направити на додаткове обстеження або консультацію до спеціалізованих медичних установ чи Центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК).
  2. Тимчасова непридатність: якщо особа тимчасово непридатна до служби, її можуть направити на лікування з подальшим оглядом у ВЛК вищого рівня або для додаткового обстеження.
  3. Непридатність з виключенням з військового обліку: військовозобов’язаний, якого визнано непридатним до служби з виключенням з військового обліку, повинен пройти додатковий огляд у ЦВЛК для підтвердження цього рішення.

Усі необхідні документи оформлюються медичними працівниками після завершення огляду. Відсутність протоколу або підпису секретаря на довідці ВЛК прирівнюється до анулювання відповідного рішення.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах