Чи може виключений з обліку виїхати за кордон – які є обмеження

Особи, які планують виїхати за кордон на термін понад три місяці, повинні пройти процедуру зняття з військового обліку. Виключені з військового обліку мають право безперешкодно перетинати державний кордон. Особливості виїзду за межі України під час воєнного стану регулюються окремими законами та нормативно-правовими актами, зокрема законом №57.

Юридична компанія “Приходько та Партнери” надала детальні роз’яснення з цього приводу.

Фахівці зазначають, що для зняття з військового обліку необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем проживання. Наступним кроком є постановка на консульський облік за кордоном.

Основні умови для виїзду:

  • наявність документального підтвердження;
  • відповідні позначки в облікових документах.

Додатково законодавство вказує, що право на перетин кордону мають лише певні категорії осіб. Це стосується тих, хто виключений з військового обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я, що підтверджується рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК).

“Окрім цього, виключеними з військового обліку є особи, які не є військовозобов’язаними через досягнення граничного віку для мобілізації — 60 років”, – йдеться у повідомленні.

Такі громадяни мають право безперешкодно перетинати державний кордон.

Під час дії воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років, визнані ВЛК непридатними до військової служби, мають право на виїзд за кордон. Проте у разі відсутності військово-облікового документа їм можуть відмовити у виїзді.

Громадянина можуть не випустити за межі держави, якщо він має лише довідку, видану замість військового квитка. Будь-які позначки щодо зняття з військового обліку не надають права на виїзд за межі країни; право на перетин кордону мають лише ті, хто виключений з обліку за станом здоров’я.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах