Представники органів місцевої влади мають право вручати повістки військовозобов’язаним чоловікам. Якщо повістку вручають безпосередньо в руки, вона вважається належно врученою. Але чи є повістка дійсною, якщо її передають через родичів?
Про це розповіла адвокатка Катерина Аніщенко.
Хто має право вручати повістки
Уповноважені законодавством особи, які можуть вручати повістки військовозобов’язаним:
- представники органів місцевої влади;
- місцевого самоврядування;
- голови ОСББ;
- житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).
Повістка, вручена родичам: чи є вона чинною
Катерина Аніщенко підкреслила, що такий документ не тягне за собою жодних юридичних наслідків, поки сам громадянин не розпишеться в отриманні повістки.
“Я не впевнена, що у вже виписаній повністю заповнені особисті персональні дані чоловіка. Так, там можуть бути вже зазначені прізвище, ім’я та по-батькові і дата народження, бо ці дані нескладно виявити за місцем прописки у квартирі чи в будинку. Бо по багатьох будинках позалишалися прибудинкові книги, які використовували раніше”, – розказала адвокатка.
Проте, згідно з її словами, говорити, що у повістці стоїть конкретна дата і, відповідно, вже почався відлік для штрафних санкцій, – однозначно ні.
“Якщо має місце така ситуація, то це вже буде порушення прав”, – підкреслила експертка.
Належний порядок вручення повістки
Це пов’язано з тим, що повідомлення про отримання повістки має проходити належним чином:
- шляхом особистого вручення з підписом військовозобов’язаним;
- надіслано йому поштою.
Додаткова інформація
Зокрема, вона додала, що наразі поширюється інформація, що після оновлення на вимогу закону військово-облікових даних всім масово будуть надсилати повістки, які будуть генеруватися через систему “Оберіг”, і що будуть вручатися тим, хто оновив дані через додаток “Резерв+”, через ЦНАПи або шляхом особистої явки до ТЦК та СП.