Чи можуть військовозобов’язаного відправити на ВЛК під час дії відстрочки

Військово-лікарська комісія (ВЛК) призначена для оцінки актуальної придатності або непридатності військовозобов’язаного до проходження служби в Збройних силах України. У разі мобілізації, законодавство передбачає певні винятки щодо направлення на ВЛК, залежно від наявної відстрочки від призову.

Згідно з чинним законодавством, процедура бронювання працівників, яка дає підставу для відстрочки від мобілізації, не передбачає обов’язкового проходження військово-лікарської комісії. Проте, законом не заборонено направляти військовозобов’язаних, включених до списку броньованих осіб, на медичний огляд з метою визначення їх придатності до військової служби.

Як зазначив адвокат Юрій Айвазян на порталі “Юристи.UA”, територіальні центри комплектування не мають права направляти військовозобов’язаних на військово-лікарську комісію, якщо ті мають діючу відстрочку, поки вона не завершиться. Проте є виняток: такі особи можуть бути направлені на ВЛК, якщо подадуть заяву на службу в Збройних силах України за контрактом.

Щодо категорій осіб, які не зобов’язані проходити військово-лікарську комісію, в першу чергу це стосується громадян, які перебувають на обліку призовників. До цієї групи входять чоловіки у віці від 18 до 25 років, якщо вони не проходили строкову військову службу або не завершили навчання на військовій кафедрі, або ж з інших причин не стали військовозобов’язаними.

Також не зобов’язані проходити ВЛК особи, виключені з військового обліку на підставі ч.6 ст.37 Закону “Про військовий обов’язок та військову службу”. Це громадяни, які досягли граничного віку перебування в запасі, були виключені за станом здоров’я або у зв’язку з кримінальним засудженням за тяжкими або особливо тяжкими статтями.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах