Коли ТЦК не може оштрафувати за неоновлення даних

На території України вступив у дію закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня.

Згідно із законом, всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають зобов’язання оновити свої дані у військовому обліку протягом 60 днів. В іншому випадку, громадян чекає адміністративне покарання. Проте, існують винятки з цих правил.

Адвокат Роман Кичко висловився щодо нововведень у законодавстві: “Це нова примітка, яка з’явилася. Якщо в загальнодоступних реєстрах є дані про військовозобов’язаного, то штраф не накладається – ні за порушення правил військового обліку, ні за порушення мобілізаційного законодавства. Але зрозуміло, що, по-перше, має функціонувати обмін реєстрами, а по-друге, ТЦК повинен мати бажання перевіряти реєстри. Із того, що я бачу, ніхто цим особливо не займається.”

Він також зазначив, що у разі судового оскарження штрафів, обов’язок довести неможливість отримання необхідної інформації лягає на плечі ТЦК, а не на військовозобов’язаного: “Зараз є купа судової практики, коли накладають штрафи: не повідомив, що одружився; не повідомив про народження дітей, а це реєстр актів цивільного стану; не повідомив про зміну місця проживання або зміну роботи, а це податкова, – і ТЦК накладає штраф. Людина приходить в суд, а він робить висновок: не доведено, що намагалися взяти відомості з реєстрів.”

Штрафи за порушення військового обліку можуть сягати від 17 000 до 25 500 гривень для осіб, що не оновили свої дані. У воєнний час, підприємства, які не дотримуються правил військового обліку, можуть бути оштрафовані на суму від 34 000 до 59 500 гривень.

Несплата штрафу може призвести до таких наслідків, як арешт грошових коштів на рахунках боржника та їх подальше списання, а також арешт майна для його подальшої реалізації.

Інформація про виконавчі провадження доступна у Автоматизованій системі виконавчого провадження Міністерства юстиції України, доступ до якої безоплатний для всіх громадян.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах