Офіцери запасу, які закінчили військову кафедру, залишаються військовозобов’язаними та можуть отримати відстрочку від мобілізації. Стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” поширюється на цю категорію громадян.
Юристи АО “Бачинський та партнери” надали детальні роз’яснення з цього питання.
Для оформлення відстрочки офіцер запасу повинен подати відповідну заяву до ТЦК та СП, додавши документи, що підтверджують його право на відстрочку.
Від мобілізації в Україні звільняються офіцери запасу, які:
- Утримують трьох і більше дітей;
- Мають дружину з інвалідністю або батьків (своїх чи дружини) з інвалідністю I або II групи;
- Є особами з інвалідністю або тимчасово непридатними за станом здоров’я;
- Займаються постійним доглядом за особами, які його потребують;
- Заброньовані за місцем роботи в підприємствах, організаціях чи установах;
- Та інші підстави, передбачені законодавством.
Правознавці підкреслили, що мобілізація офіцерів запасу є ключовим елементом системи національної безпеки та оборони і важливою для протидії ворогу.
Особливості мобілізації офіцерів запасу з військовою кафедрою
Зміни в мобілізаційному законодавстві України встановили граничний вік перебування в запасі для молодшого та старшого офіцерського складу другого розряду — 60 років. Офіцери запасу, які закінчили військову кафедру у вищих навчальних закладах, залишаються військовозобов’язаними, навіть якщо раніше були зняті з військового обліку за попередніми нормами законодавства.
Адвокат звернув увагу на те, що офіцери запасу, які пройшли військову кафедру, залишаються військовозобов’язаними. Ця норма діє й навіть у випадках, якщо їх раніше зняли з військового обліку.