Мобілізація в Україні: чи достатньо даних з “Резерв+” для перевірки ТЦК

В Україні електронний військовий квиток офіційно прирівняний до паперового за юридичною силою. У зв’язку з триваючою мобілізацією, чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-облікові документи та пред’являти їх уповноваженим особам при перевірці.

Про це повідомила юристка Неля Романенко на порталі b2bconsult.

Юристка зазначила, що за допомогою функціоналу додатків “Резерв+” або “Дія” можна сформувати повноцінний військово-обліковий документ у форматі PDF. Цей документ можна пред’являти як у роздрукованому (паперовому) вигляді, так і в електронній формі.

“Згідно з пунктом 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу”, – йдеться у повідомленні.

Це означає, що більше не потрібно носити з собою паперовий військовий квиток — достатньо мати документ з QR-кодом, який уповноважені органи можуть легко перевірити за допомогою смартфона.

Документ містить всю необхідну інформацію, включаючи персональні та службові дані, дати проходження ВЛК, а також дані про відстрочку чи бронювання. Це значно спрощує процедуру перевірки та робить її більш зручною для військовозобов’язаних.

Які існують види військово-облікових документів

Наразі в Україні діють кілька видів військово-облікових документів:

  • Приписне свідоцтво (для неповнолітніх, які стали на облік, але ще не є військовозобов’язаними);
  • Військовий квиток або посвідчення офіцера запасу;
  • Тимчасове посвідчення;
  • Військово-обліковий документ на бланку нового зразка;
  • Електронний військово-обліковий документ (у додатку “Резерв+”).

Представники ТЦК та СП або поліції можуть у будь-який момент вимагати пред’явлення цих документів.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах