Мобілізація в Україні: чи можна змінити підставу для відстрочки

Багато громадян України мають право на відстрочку від мобілізації, яка може бути надана з різних причин та обставин. Проте виникає питання: чи можна змінити підставу для відстрочки?

Відповідь на це запитання надав адвокат Юрій Айвазян.

Чи дозволено змінити підставу для відстрочки

“В принципі можна спробувати. Якщо керуватись Постановою КМУ №560, то остання зазначає, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України”, – зазначив адвокат.

Одночасна відстрочка та бронювання

Іноді трапляється, що громадянин має одразу дві причини для звільнення від військової служби – відстрочку та бронювання.

У такому випадку бронювання зазвичай просто анулюється, проте це не має жодних наслідків для військовозобов’язаного.

“Так у випадках, зазначених у підпунктах 2-9 цього пункту, анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади;

  • іншого державного органу;
  • органу місцевого самоврядування;
  • підприємства;
  • установи;
  • організації.

Зокрема відповідно до зазначеного рішення органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації у п’ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов’язаного витяг, виданий відповідно до пункту 12 цього Порядку, та надсилають його ТЦК, де військовозобов’язаний перебуває на обліку.

Зокрема відстрочка, строк дії якої не закінчився, вважається анульованою з дня прийняття Мінекономіки іншого рішення про бронювання.”

Отже, якщо особа має відстрочку за іншою підставою, ніж бронювання, підприємство повинно повідомити про це Мінекономіки. Проте в законодавстві не зазначено термін, протягом якого це має бути зроблено.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах