Мобілізація в Україні – хто має пройти повторний медогляд

Повторний огляд військово-лікарською комісією (МСЕК) для осіб з інвалідністю може бути необхідним у випадку визнання попереднього висновку незаконним. Юристка Аліна Охтень зазначила, що з оновленням мобілізаційного законодавства виникли певні непорозуміння щодо процедури медичного огляду для окремих категорій громадян. Ті, хто були визнані обмежено придатними, зобов’язані повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

Про це Аліна Охтень повідомила у своєму Instagram.

Згідно з чинним законодавством, військовозобов’язані зі статусом “обмежено придатний” повинні пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. Також законодавство передбачає перевірку рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 25 до 50 років, які вперше отримали інвалідність за певними винятками.

“Але тим особам, які підпадають під вищезазначену категорію, не потрібно з’являтися для переогляду самостійно”, – пояснила вона.

Повторний огляд МСЕК для людей з інвалідністю може бути проведений лише у разі визнання попереднього висновку незаконним. Про це повідомлять правоохоронні органи.

“До цього ваша довідка МСЕК про встановлення інвалідності є дійсною”, – додала юристка.

Ініціювати переогляд обмежено придатних має здійснювати ТЦК та СП.

На офіційному рівні в Україні було скасовано правовий статус “обмежено придатний” до військової служби. Це змінило процедуру мобілізації та діяльність військово-лікарської комісії (ВЛК) для громадян, які раніше мали цей статус.

Усі громадяни України з відповідним статусом зобов’язані протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд для визначення їхньої нової придатності до служби. Це стосується навіть тих осіб, які вже проходили ВЛК пів року тому і були визнані обмежено придатними.

Ця вимога поширюється як на чоловіків, так і на жінок, які перебувають на військовому обліку і підлягають мобілізації. Метою повторного медогляду є актуалізація стану здоров’я громадян та підтвердження їхньої придатності або непридатності до військової служби згідно з чинним законодавством.

Юристка Аліна Охтень підкреслила, що процес повторного огляду має бути чітко регламентований, а громадяни повинні отримувати належну інформацію від відповідних органів. “Необхідно забезпечити прозорість та справедливість у проведенні медичних комісій, щоб уникнути можливих зловживань та помилкових рішень”, – зазначила вона.

Правоохоронні органи відповідають за інформування громадян про необхідність проходження повторного медогляду та забезпечення виконання встановлених термінів. Відповідні повідомлення будуть розсилатися за офіційними каналами зв’язку, а також публікуватися на офіційних веб-сайтах установ.

Зміни в мобілізаційному законодавстві спрямовані на оптимізацію процесу призову та забезпечення більш точної оцінки військової придатності громадян. Це дозволить ефективніше використовувати ресурси та уникнути зайвих затримок у мобілізаційних процесах.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах