Штраф, накладений Територіальними центрами комплектування (ТЦК), можна оскаржити протягом 30 днів з моменту його накладення. Представники ТЦК активно користуються своїми повноваженнями та накладають санкції за статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Проте, у примітці до статей зазначається, що санкції не застосовуються, якщо є доступ до отримання персональної інформації з інших державних реєстрів.
Про це повідомила юристка Аліна Охтень на своїй сторінці в Instagram.
Вона пояснила, що штрафи накладаються лише на тих осіб, які ухиляються від військового обліку, та у випадках, коли відсутня інтеграція з іншими реєстрами. Якщо ТЦК знає місце проживання особи та може отримати необхідну інформацію з реєстрів, то підстав для накладення штрафу немає.
“Тож людина нічого не порушує, не оновлюючи свої дані”, – зазначила вона.
Працівник ТЦК повинен спочатку звернутися до реєстрів для отримання необхідних даних. Якщо такої інформації немає, він має право скласти постанову про накладення штрафу, додавши докази відсутності відповідних даних.
“Про це неодноразово наголошували суди”, – підкреслила юристка.
Підстави для оскарження штрафу від ТЦК
Штрафи можуть бути накладені за ухилення від мобілізації або за неявку за викликом до ТЦК. За перше порушення для громадян передбачено штраф від 17 000 до 25 000 грн, а для посадових і юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 грн.
Є кілька підстав, за якими можна оскаржити штраф, накладений ТЦК:
- недотримання встановленої процедури;
- відсутність законних підстав для накладення штрафу;
- неналежні дії представників ТЦК та Служби правопорядку.
Зазначені підстави можуть бути використані для подання скарги в адміністративному порядку або оскарження дій посадових осіб ТЦК у судовому порядку.