Якщо поштове відділення повідомить, що військовозобов’язаний не проживає за зазначеною адресою, це може стати підставою для відкриття виконавчого провадження. У такому випадку особа може не отримати повістку, що призведе до серйозних збоїв у системі оповіщення.
Про це заявив народний депутат Ігор Фріс в ефірі програми Ранок.LIVE 19 вересня.
Депутат піддав критиці розсилку повісток через “Укрпошту”. Він зауважив, що пошта може не доставити повідомлення про необхідність сплати податку на нерухомість, що в результаті веде до накладення штрафу. Ігор Фріс наголосив, що надсилання повісток є серйозною справою, а для військовозобов’язаних це може мати значні наслідки.
“Ті самі повідомлення-повістки, які розсилають пошти. Для особи це велика біда, тому що підстава відкриття виконавчого провадження, арешт рахунків, арешт нерухомості і так далі”, – пояснив він.
На його думку, це може спричинити значний колапс у системі. Можлива ситуація, коли недоставка буде оформлена неналежним чином, а громадянин матиме відповідні зобов’язання перед державою.
За яких умов військовозобов’язаний може відмовитися від відвідування ТЦК
Експерти рекомендують у такому випадку повідомити представникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), що з моменту останнього відвідування ваші облікові дані не змінилися, а чинна відстрочка залишається дійсною.
Також можна відмовитися від отримання повістки за таких обставин:
- повістку вручає особа, не уповноважена на це;
- у документі зазначені неправильні дані отримувача (наприклад, повістка адресована іншій особі);
- на повістці відсутні печатка ТЦК або підпис його керівника.
Без негативних юридичних наслідків можна також відмовитися від повістки, якщо ви належите до категорії осіб, виключених з військового обліку.