Що робити, якщо вручили повістку, а документи про бронювання залишилися вдома

У зв’язку з триваючою загальною мобілізацією в Україні, чоловіки від 18 до 60 років можуть зіткнутися з перевіркою військово-облікових документів. Проте існують випадки, коли особа, яка вже має дійсне бронювання на підприємстві, може отримати повістку, незважаючи на відсутність необхідних документів при собі, які підтверджують її статус.

За словами юристів адвокатського бюро “Дубок і партнери”, наданими у матеріалі для “Телеграф”, для підтвердження бронювання необхідний витяг із наказу Міністерства економіки. Вони також зазначають, що процес вручення повістки людині, яка перебуває під бронюванням, не є порушенням, оскільки стаття 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” встановлює обов’язок кожного громадянина з’явитися до ТЦК та СП за повісткою або мобілізаційним розпорядженням.

“Це обов’язок всіх громадян, незалежно від віку чи наявності відстрочки. Відтак, заброньовані громадяни, як і всі інші, зобов’язані з’явитися до відповідного ТЦК та СП у зазначений у повістці термін”, – зазначено у коментарі від адвокатського бюро.

Для тих, хто має підтверджене бронювання але все ж отримав повістку, рекомендується звернутися до ТЦК та СП з метою анулювання повістки. Юристи рекомендують військовозобов’язаним завжди носити з собою документ про бронювання, щоб пред’явити його під час можливого вручення повістки.

Повістки можуть вручати уповноважені особи, такі як виконавчі органи рад різних рівнів, керівники державних установ, а також навчальних закладів та представники ТЦК, які отримали відповідне розпорядження. Закон дозволяє вручення повістки в будь-якому місці.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах