Відмова у відстрочці – коли потрібно оскаржувати дії ТЦК

В Україні, у контексті триваючої загальної мобілізації, військовозобов’язані особи мають право оформити відстрочку від призову.

За словами адвокатки Аліни Охтень, якщо територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) неправомірно відмовляє у наданні такого права, потерпілі повинні негайно оскаржувати таке рішення в суді. Аліна Охтень висловила цю позицію у своєму обліковому записі в Instagram.

Коли військовозобов’язаній особі видається письмова відмова, її одразу направляють на військово-лікарську комісію (ВЛК) та мобілізують. Зауважимо, що отримання відстрочки від мобілізації не звільняє від військової служби. З цієї причини юрист наголошує на терміновості оскарження письмових відмов.

Також, адвокатка пояснила, що відстрочку можна оформити не відвідуючи ТЦК. Громадяни мають право на отримання відстрочки за певних обставин і можуть подавати необхідні документи онлайн через пошту. Важливо, що заявку на відстрочку повинні бути розглянуті в ТЦК та СП протягом п’яти робочих днів, відповідно до чинного законодавства.

Відстрочка повинна оновлюватися кожні 90 днів, щоб підтвердити її актуальність та відповідність законодавчим вимогам. Процес подачі документів для відстрочки від мобілізації може бути здійснений дистанційно, що є зручним варіантом для військовозобов’язаних, які можуть не мати можливості особисто відвідувати ТЦК.

Згідно із законодавством, відстрочка надається за рядом підстав, які детально регламентовані та мають чіткі критерії для кожної категорії осіб. Ці підстави не включають можливість звільнення від служби, але дають право на тимчасове відтермінування призову.

ТЦК та СП відповідальні за перевірку поданих документів і мають дотримуватися законодавчих термінів для розгляду заявок. Невиконання цих вимог з боку ТЦК може бути підставою для оскарження в суді, особливо в разі протиправної відмови у наданні відстрочки.

Аліна Охтень закликає військовозобов’язаних не ігнорувати свої права і активно використовувати законні механізми для захисту своїх інтересів, особливо в ситуаціях, коли може відбуватися неправомірне позбавлення права на відстрочку від мобілізації.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах