Військовий облік призовників: кому з юнаків не потрібно йти до ТЦК

Відповідно до українського законодавства, чоловіки віком від 16 до 25 років зобов’язані перебувати на військовому обліку. У рік, коли юнаку виповнюється 17 років, він повинен стати на первинний військовий облік призовників.

Зазвичай для цього необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Проте існують випадки, коли особиста присутність у ТЦК не є обов’язковою.

Хто має перебувати на обліку призовників

На військовому обліку повинні перебувати чоловіки віком від 16 до 25 років. Їх приписують до призовної дільниці та вносять дані до реєстру “Оберіг”. Школярів зазвичай ставлять на облік за місцем проживання або навчання.

Крім того, на облік повинні стати такі особи:

  • переїхали на нове місце проживання до іншого міста, селища або села (включаючи тих, хто повернувся з-за кордону);
  • отримали українське громадянство;
  • звільнені після відбуття покарання у місцях позбавлення волі;
  • відраховані з військових навчальних закладів;
  • не пройшли базову загальновійськову підготовку.

Однак деяким юнакам не потрібно особисто звертатися до територіального центру комплектування для постановки на облік.

Хто з юнаків може не йти до ТЦК

Згідно з постановою № 932, дані чоловіків, які звертаються до Міграційної служби для оформлення українського чи закордонного паспорта, автоматично передаються до реєстру “Оберіг”.

Що це означає? Якщо допризовник втратив або загубив свій паспорт і планує отримати новий документ, його поставлять на військовий облік автоматично, використовуючи інформацію з Демографічного реєстру. Таким чином, юнакам, які оформлюють новий документ, що посвідчує особу, не потрібно звертатися до ТЦК та СП.

Ба більше, це нововведення стосується й тих юнаків, які звертаються за консульськими послугами за кордоном. Дані таких осіб також автоматично передаються до реєстру “Оберіг”, і вони стають на військовий облік.

У цьому випадку територіальні центри комплектування та соціальної підтримки отримують дані майбутніх призовників через систему “Трембіта”.

Таким чином, юнакам не доведеться повертатися до України, щоб особисто відвідати центр комплектування.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах