Перед написанням рапорту про невиконання наказу рекомендується спочатку подати рапорт про уточнення наказу.
Фахівці юридичного сервісу “Консультант” пояснили, як військовослужбовцю правильно оформити невиконання наказу. Відповідно до Кримінального кодексу України, відкрита відмова виконати наказ в умовах воєнного стану може призвести до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Про це вони повідомили в Instagram.
Виконання наказів командира є фундаментом військової дисципліни, проте не всі накази можуть бути виконані. Ситуації можуть змінюватися, або наказ може бути злочинним. Згідно з Кримінальним кодексом України, відмова виконати наказ в умовах воєнного стану може спричинити ув’язнення на 5-10 років.
Правильне документування обґрунтованого невиконання наказу може захистити від юридичних наслідків. Перед тим як складати рапорт про невиконання, варто скористатися рапортом про уточнення наказу, щоб отримати додатковий час та забезпечити ясність щодо наказу.
“Дотримуйтеся правильного порядку дій: складіть рапорт про уточнення наказу, а у разі необхідності — грамотно оформлюйте рапорт про невиконання”, – йдеться у повідомленні.
Такі кроки допоможуть захистити ваші права та уникнути юридичних проблем.
Новий порядок роботи з рапортами
В Україні введено нові правила організації роботи з рапортами. Наказ Міністерства оборони України № 531 від 6 серпня 2024 року набув чинності.
У відомстві цей наказ назвали довгоочікуваним документом для військовослужбовців. Він уперше чітко регулює процес подання та розгляду рапортів. Такі нововведення можуть допомогти захистити права військових, встановити чіткі терміни розгляду звернень та підвищити відповідальність командирів. Документ поширюється на військовослужбовців Міністерства оборони, Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту.
Наказом встановлено два види рапортів:
- усний
- письмовий (паперовий та електронний)
Завдяки технічним засобам комунікації дозволено подавати усний рапорт. Відповідь на такий документ також надається усно.