Основне завдання військово-лікарської комісії (ВЛК) полягає у визначенні придатності громадян до військової служби. Процедура оцінки має безліч нюансів та особливостей, які варто враховувати.
Детальну інформацію з цього питання надав адвокат Роман Сімутін.
Як визначають ступені придатності
Рівень придатності до служби та стан здоров’я особи оцінюються на основі:
- Медичних документів, наданих для огляду (довідки, висновки, історії хвороби).
- Результатів лабораторних та інструментальних досліджень (аналізи крові, ЕКГ, рентгенографія тощо).
- Даних спеціалізованих медичних обстежень (неврологічні, психіатричні тести та інші).
- Класифікації захворювань для встановлення точного діагнозу за міжнародною класифікацією МКХ-10.
За словами експерта, в трьох випадках рішення ВЛК першого рівня повинно бути підтверджене комісією вищого рівня.
Йдеться про такі рішення:
- Тимчасова непридатність: якщо військовозобов’язаний тимчасово непридатний до служби, його можуть направити на додаткове обстеження або лікування з подальшим оглядом на ВЛК вищого рівня.
- Непридатність з виключенням з військового обліку: громадянин, визнаний непридатним до служби з виключенням з обліку, зобов’язаний пройти додатковий огляд на Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК) для підтвердження цього рішення.
- Складні діагнози: у випадках складних або суперечливих діагнозів особу можуть направити на додаткове обстеження та консультацію в спеціалізовані медичні заклади або на ЦВЛК.
“Пунктом 2.1. наказу 402 передбачено, що постанова ВЛК скасовується у випадках, коли попередня постанова ВЛК на дату її прийняття не відповідала законодавству та/або була прийнята на підставі недійсних документів”, – підкреслив Роман Сімутін.
Він додав, що постанови ВЛК скасовуються також у випадках, коли необхідно привести зміст попередньої постанови ВЛК (яка була прийнята правильно) у відповідність до чинного наразі в країні законодавства.